x
Bağlı Kuruluşlar Kurumsal / Bağlı Kuruluşlar

Bağlı Kuruluşlarımız ve Ortaklıklarımız

Bağlı Kuruluşlarımız

Göltaş Hazır Beton A.Ş.

Modern donanımlı 5 santralinde, 11 mobil pompa 45 transmikser ile Isparta, Burdur ve Antalya'da kalitenin öncüsü olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda satış hinterlandı içerisinde yapılan büyük projelere de şantiye içerisine kurduğu proje bazlı santraller ile de hizmet vermektedir. Üretilen betonun nakliyesinde ve pompalanmasında taşeron araçlarını kullanan şirketimiz, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için tesislerdeki iş yoğunluğuna göre ekipman sayısını istediği kadar artırıp azaltabilme esnekliğine sahiptir. Isparta Göltaş Çimento A.Ş. fabrika sahası içerisinde bulunan 350 ton/h kapasiteli Kırma Eleme Tesisi ile de bölgenin en büyük agrega üreticisi konumundadır. Kırma Eleme Tesisinden, Isparta ve Burdur bölgesinde bulunan hazır beton santrallerinin agrega ihtiyacı karşılanmakta ve aynı zamanda da piyasaya satış yapılmaktadır.

Göltaş Hazır Beton A.Ş., Türkiye Hazır Beton Birliği'ne üye olup, geniş ürün yelpazesiyle TSE, KÇK ve THBB Kalite Güvence Sistemi belgelerine sahiptir. Ürünlerimizde, Göltaş Çimento A.Ş.'nin ürettiği çimentolar kullanılmaktadır.

Resmi web sayfası için tıklayınız.

Göltaş Enerji A.Ş.

Şirket 01.04.1998 tarihinde grup şirketleri ile ülkemize, temiz ve ucuz elektrik enerjisi üretmek amacıyla kurulmuş olup, Muğla ili Seydikemer ilçesindeki Eşen Nehri üzerinde kurulu 43,4 MWm gücündeki Eşen-2 HES ve 60 MWm gücündeki Eşen-1 HES tesislerinden yenilenebilir kaynağa (hidro) dayalı olarak enerji üretmektedir.

Toplam 103,4 MWm kurulu gücündeki tesislerden Eşen-1 HES yıllık ortalama 216,3 GWh enerji ve Eşen-2 HES tesisi de yıllık ortalama 187,5 GWh enerji olmak üzere yıllık toplam 403,8 GWh enerji üretecek şekilde planlanmıştır.

Resmi web sayfası için tıklayınız.

Ortaklıklarımız

Orma A.Ş.

Orman ürünlerinin işlenmemiş halde girip, en gelişmiş teknoloji ürünü tüketim maddelerine dönüştürüldüğü bu kompleks; dünya standartlarında teknolojisiyle Türkiye'nin en gelişmiş ve en kapsamlı tesisler dizisidir.

Orma ürünlerinin tümü, TSEN ve Avrupa Birliği EN normları olmak üzere, uluslararası standartlara uygundur.

Resmi web sayfası için tıklayınız.

Elmasu A.Ş.

Şirket 30.07.1991 tarihinde her türlü meyve ve sebze ile özellikle Isparta bölgesinin ürünü elmadan meyve suyu konsantresi ile aseptik domates salçası üretmek ve pazarlamak ve sözleşmeli tarla sebzeciliği yapmak üzere kurulmuştur.

Tesiste elmanın yanı sıra vişne , nar, ayva ,havuç , üzüm gibi meyvelerden de konsantre üretimi yapılabilmektedir.

Resmi web sayfası için tıklayınız.

Elmataş A.Ş.

Şirket 19.10.1990 tarihinde her türlü meyve ve sebze ile özellikle Isparta bölgesinin ürünü olan elmayı kurutmak ve pazarlamak üzere kurulmuştur.

Tesiste elmanın yanı sıra domates , biber , pırasa , kereviz , brokoli gibi sebzelerde kurutulabilmektedir.Özellikle yurtiçinde , bisküvi , kek ve kahvaltılık gevrek üreten , sektöründe Türkiye ve dünya lideri sanayi kuruluşlarına , talep edilen ölçülerde elma kurusu ve elma unu üretmekte ve pazarlamaktadır.

2010 yılından itibaren sanayiye üretilen elma kurusu perakende sektöründe "Puccinelli-Elmataş Çıtır Elma Kurusu" markası ile satışa sunulmuş , ülke genelinde ulusal marketlerde satışa sunulmuş ve büyük ilgi görmüştür.

Resmi web sayfası için tıklayınız.